Valmistan kodus müslit, mis on minu ja minu pere arvates väga-väga hea. Maitsemeelele, mis on ülimagusate maitsetega harjunud, võib see esialgu tunduda veidi kaerane. Sellisel juhul soovitan lisada veidi rohkem rosinaid või muid kuivatatud puuvilju ning marju ja olla süües maitsete suhtes tähelepanelik ( kõik müsli komponendid on magusa alatooniga ja oma eriliste maitseomadustega).
Kaalualandajatel tuleb ka selle ülihea ja tervisliku toidu puhul meeles pidada mõõdukuse printsiipi. Soovitan hommikusöögina tarbida kuni 5 sl müslit ning vahepalana kuni 2,5 sl müslit koos maitsestamata jogurti ja marjade, taimese piima või marjasmuutiga.
Oluline on ka küpsetamise temperatuur. Kindlasti tuleb jälgida temperatuuri – liiga kõrgel temperatuuril küpsetades lähevad kaduma näiteks vitamiin E, vitamiin B1 ja mõned antioksüdandid. Kuna pähklid ja seemned sisaldavad ka palju häid rasvhappeid, siis kõige „hea“ säilitamiseks soovitan pigem eelistada madalaid temperatuure. Parim on röstida madalal või keskmisel kuumusel (120-175 °C) ja seda teha ahjus, kus saate temperatuuri kontrollida.
Meie pere lemmikmüsli
- 500ml täistera öko-kaerahelbeid
- 2 sl kookosrasva või gheed
- 2 sl maapähklivõid ( I love eco 100% pähkleid)
- 2 sl mooniseemneid
- 100 g seemnesegu ( minul olid seekord päevalille-, kõrvitsa- ja seedermänniseemned)
- Peotäis või maitse järgi rosinaid
- Ohtralt kardemoni ja kaneeli😉 ( võid kasutada ka nt. piparkoogimaitseainet).
Valmistamine:
- Segada kaerahelbed ja rasvaine ning küpsetada ahjus 175 kraadi juures 10 minutit.
- Keera ahi 130 kraadi peale.
- Lisa kaerahelvestele kõik ülejäänud koostisained ning küpseta 130 kraadi juures veel 10 minutit.
- Müsli on valmis, kui ta on kergelt krõbe, aga ei ole veel pruunistunud. Müslit säilita õhukindlas purgis.
Põnevaid müsliretsepte on internetis hulgim Oluline on jälgida, et ei oleks lisatud liigselt suhkrut. Tore retsept on leitav siit.