Töös lasteaiaõpetaja ja toitumisnõustajana kohtan peresid, kus lapsevanemate mure järeltulijate toitumise pärast on muutunud nii suureks, et see tekitab kõigile pereliikmetele igapäevaselt suuri lisapingeid. Järgnevalt toon välja mõned põhimõtted, mis muudavad söögikorrad taas toredaks koosviibimise ajaks:

  1. Planeerime regulaarsed söögikorrad oma päevakavasse. Söögikordi ette planeerides väldime tühjast kõhust tingitud kiirustamist ja pahameelt ning juhuslike toitude söömist.
  2. Sööme vähemalt ühe toidukorra ühise söögilaua ääres. Ühised söögikorrad on perele mõnusaks koosolemise ajaks ja tekitavad lastele turvalise keskkonna toidu- ja söömismaailma avastamiseks.
  3. Teadvustame, et täiskasvanutena saame suunata laste toiduvalikuid. Laps valib selle, kas ja kuipalju ta pakutavast söögikorra ajal sööb. Lapsevanem valib millal ja mida ta lapsele söögiks pakub. Arvestades riiklike toitumissoovitustega, mis on leitavad siit, saame oma lastele tagada parema tervise ja toetuse igakülgseks arenguks.
  4. Kokkame koos lastega. Kokkamine suurendab laste teadlikust toidust ja selle koostisest ning muudab nad julgemaks toiduga katsetamisel ja uute toitude maitsmisel.
  5. Panustame oma aega meelierutava toidu valmistamisesse. Toidu välimus ja tekstuur on olulised, kuna need pakuvad meie meeltele elamusi. Lastele meeldivad lõbusa välimusega toidud ja neid huvitab toiduga eksperimenteerimine. Kui lapsed seostavad söömist positiivsete emotsioonidega, on nad tõenäolisemalt valmis proovima uusi toite ja sööma mitmekesiselt. Toitumisnõustajad ja -terapeudid aitavad vajadusel peredel luua tervislikke toitumisharjumusi, mis toetavad laste kasvu ja arengut. Oluline on jälgida laste individuaalsust ning luua positiivne suhtumine toidu suhtes. Lõppude lõpuks on tervislik toitumine osa õnnelikust lapsest.