“Meid määrab see, mida me korduvalt teeme. Seega, täiuslikkus pole tegu, vaid harjumus.”                                                                                   -Aristoteles-

Milline on lähtekoht, kust alustada tervist toetava toitumisharjumuse kujundamisel. Arvan, et märksõnadeks on teadvustamine ja teadlikkus ( sellest, mis on ja sellest, mis võiks olla).  Tuleb üles leida tahe ja motivatsioon, et kaardistada oma harjumusi. Peale harjumuste kaardistamist tuleb adekvaatse info põhjal anda oma harjumustele hinnang ( minu harjumused aitavad mul elada tervet ja rõõmsat elu/ minu harjumused takistavad mind terve ja rõõmsa elu elamisel).

mida süüa

uOma toitumisest teadlikumaks saamiseks soovitan vähemalt nädala jooksul pidada toidupäevikut, kuhu on märgitud: kõik toidud, mida päeva jooksul sööd; umbkadne kogus ja kellaaeg; toidukorral valitsenud meeleolu ( rahulik, rõõmus, kiirustav, ärritunud, häiritud….), kui on ülesöömise episoode, siis põhjus ( proovi aru saada, miks ülesöömine aset leidis); hinnang söömise kiirusele.

Peale päeviku täitmist omad üsna head ülevaadet sellest, kuidas sul söömise ja toiduga lood on. Meil kõigil on ettekujutus ja vähemalt osalised teadmised tervislikust toitumisest. Enne harjumuste kujundamist on mõistlik need teadmised üle vaadata. Kui sa ei soovi hindamistööd ise teha ja tahad professionaalset nõuannet toitumise osas, siis võin sind aidata. Võid ka ise proovida, soovitan sul oma toitumisharjumusi vaadelda võrdluses Eesti Riiklike toitumissoovitustega.